Soms zijn de meest simpele gerechten het krachtigst. Carpaccio is daar wat mij betreft hét voorbeeld van. Geen poespas, geen gekke combinaties – gewoon pure ingrediënten, goed op elkaar afgestemd.
En ja, ook binnen Paleo past een goede carpaccio perfect. Sterker nog: het is eigenlijk een ultiem Paleo-gerecht. Eiwitrijk, boordevol voedingsstoffen, licht verteerbaar en toch ontzettend verzadigend. De kunst zit ‘m in de kwaliteit van je ingrediënten. Want met maar een paar componenten moet elk onderdeel kloppen.
Voor mij is dit een gerecht dat ik op tafel zet als ik zin heb in iets feestelijks, maar geen uren in de keuken wil staan. Of wanneer ik voel dat mijn lichaam snakt naar iets lichts, fris en toch voedends. Het fijne aan carpaccio is dat het zowel als lunch, voorgerecht of lichte avondmaaltijd kan dienen — en je kunt eindeloos variëren.
Gebruik je dun gesneden rundvlees van goede kwaliteit? Dan krijg je een rijke bron van ijzer, B12 en zink binnen. Voeg daar wat rucola, pijnboompitjes, een drupje olijfolie en wat kappertjes aan toe en je hebt een bord dat niet alleen prachtig oogt, maar ook diep voedt.
- 150 g dungesneden ossenhaas of rosbief (biologisch, vers of uit de vriezer)
- 2 handenvol rucola
- 1 el kappertjes
- 1 el extra vierge olijfolie
- 1 tl citroensap
- Zwarte peper naar smaak
- Zeezout naar smaak
- 50 g ongebrande cashewnoten
- 1 tl knoflookpoeder
- ¼ tl zeezout
- ½ tl citroenrasp (optioneel)
- Doe de cashewnoten, knoflookpoeder, zeezout en eventueel citroenrasp in een keukenmachine en maal tot een kruimelig, kaasachtig mengsel. Zet apart.
- Leg de dungesneden carpaccio mooi op twee borden. Verdeel de rucola, kappertjes, een snuf peper en eventueel wat zout erover.
- Besprenkel met olijfolie en citroensap. Strooi royaal de cashew-parmezaan over de borden.
- Serveer direct als lichte lunch of voorgerecht.
- Je kunt dit ook maken met courgette- of bietencarpaccio voor een plantaardige variant. Heerlijk op een zomerse dag.