Om smoothies te maken heb je een blender nodig. Maar welke blender is nou het beste geschikt voor de klus?
Daar kan ik een heel makkelijk antwoord opgeven. Heel veel blenders zijn hiervoor geschikt.
Je hebt tegenwoordig echt hele goede blenders voor weinig geld. Het ligt eraan welk budget jij wilt uitgeven en welke functies belangrijk zijn voor jou.
Krachtige motor
Ga je veel werken met bevroren fruit zoals in deze Challenge dan is het verstandig om een blender uit te zoeken die het vermogen heeft om het fruit bevroren te crushen. Als je dat niet hebt dan heb je de kans dat je je blender opblaast. Dat is natuurlijk iets wat we willen voorkomen.
Mocht je al een blender tot je beschikking hebben maar kan die geen ijs crushen, dan kan je altijd de avond ervoor je fruit uit de diepvries in de koelkast zetten zodat het ontdooid is als je het gaat gebruiken.
Dan is er nog iets anders wat niet elke blender fijn vindt om te gebruiken.
Namelijk, dadels. Dadels zijn heel plakkerig en soms zelfs hard. Hierdoor kan de motor van de blenders die geen ijs kunnen crushen kapotgaan. In dit geval kan je beter de dadels vervangen voor wat maple sirup of honing.
Zo behoud je wel de zoetheid in je smoothie, maar weet je zeker dat het je blender niet kapot maakt. Een andere optie kan zijn om je dadels een paar uur van tevoren te wellen.
Voor elk budget een blender
Ik heb voor jou een handig lijstje gemaakt van Blenders die ik aanbeveel en waarvan ik weet dat ze goed zijn in kwaliteit en prijsverhouding. Dit houdt niet in dat er geen andere blenders op de markt zijn die heel goed zijn.
Dit zijn alleen de blenders waarvan ik weet dat ze ook goed hun werk doen.
– Tefal
– Magimix blender (heb ik zelf en werkt fantastisch)
– Nutri Ninja
– Optimum
Andere tips
Mocht je toch liever zelf opzoek gaan naar een blender let dan op de volgende punten
- Zorg dat het ijs kan crushen
- Dat de kan BPA vrij plastic is
- Dat je voldoende hoeveelheid kan maken
- Als je kan boven de 1,5 liter is, kan je voor 2 dagen tegelijk maken (scheelt tijd)
Heel veel succes!
Liefs Team EetPaleo
PS. Heb je je al opgegeven voor de Mooi van Binnenuit Challenge? Tijdens deze Challenge (die na Pasen van start gaat) deel ik allerlei recepten, tips en trucs met je om jouw huid te verzorgen en te laten stralen als nooit tevoren.

