Na een nachtschadevrije ketchup kon een recept voor een nachtschadevrije rode (!) pastasaus natuurlijk niet ontbreken! En dat was eigenlijk helemaal niet moeilijk om te doen. Ik nam de ketchup als basis en tweakte hier en daar het recept om tot een heerlijke pastasaus te komen die ook nog eens super vol van smaak is. Een kind kan de was doen 😉
Ik heb namelijk best wat verzoekjes gehad voor een pastasaus als deze. Niet alleen van lezers, maar ook van mijn vriend 😉 Hij vond het zelfs zo lekker dat hij een dubbele portie in één keer opat, inclusief gehakt en courgettenoodles. Als hij dat doet, dan weet ik zeker dat het goed is.
En ik hoop natuurlijk dat jij net zo dol bent op deze pastasaus als hij, en als ikzelf! Hiermee ga je tomaten echt niet meer missen, dat kan ik je wel vertellen. Oh en een kleine reminder: waarom ik maar zelden tomaten eet dat lees je hier.
Zo serveer je de pastasaus
Hieronder vind je slechts het basisrecept voor de pastasaus. Zodra je die hebt gemaakt kun je eigenlijk alle kanten op en deze bereiden zoals je zelf lekker vindt. Ik zal je alvast wat tips geven!
- Bak wat gehakt en een uitje en voeg hier de pastasaus aan toe (op het laatste moment, de saus is tenslotte al gaar dus deze hoeft alleen maar warm te worden). Serveer met ‘pasta’ naar keuze.
- In plaats van ‘gewone’ pasta kun je o.a. kiezen voor: courgettenoodles, pastinaaknoodles, knolselderijnoodles, bloemkoolroosjes, zeewierpasta (van Seamore) of Paleo pasta (via Paleo Store).
- Geef je pastasaus een upgrade door nog wat extra ingrediënten toe te voegen. Denk aan olijven, kappertjes, ansjovis, pijnboompitjes en verse kruiden zoals basilicum, oregano en/of tijm.
- Deze saus is niet alleen lekker met gehakt, maar óók met spekjes, garnalen, worst, witvis, tonijn of makreel. Of een combinatie daarvan 😉
Supersnelle Pasta-tip
Wil je echt heeel snel klaar zijn? Dat kan! Zorg allereerst dat je de pastasaus op voorraad hebt. Maak bijvoorbeeld een driedubbele portie en vries deze in glazen potten of bakjes in. Voor 2 personen heb je ongeveer 400 ml pastasaus nodig.
Vervolgens verhit je 1 el kokosolie in een hapjespan, bak hierin wat courgettenoodles (2 minuten omscheppen), schenk de pastasaus erbij en schep deze er 1-2 minuten doorheen tot deze goed warm is. Schep er wat vis (uit een blikje bijvoorbeeld) doorheen en bak dit nog 1 minuutje mee. En hop: binnen 10 minuten heb jij een warme pastamaaltijd.
- 1 el kokosolie
- 1 ui, gesnipperd
- 3 tenen knoflook, gepeld en grof gesneden
- 350g zoete aardappel, geschild en in blokjes
- 500g gekookte rode biet, in blokjes INCLUSIEF HET KOOKVOCHT - ca. 60 ml
- 5 el appelazijn
- peper en zout
- 1 el gedroogde oregano
- 1 tl gedroogde rozemarijn
- Verhit de kokosolie in een middelgrote pan en bak hierin de ui zachtjes aan.
- Voeg knoflook en zoete aardappel toe en schep regelmatig om tot de zoete aardappel gaar is.
- Voeg rode biet met het kookvocht van de bietjes (dat wat in de verpakking aanwezig is), appelazijn, peper, zout, oregano en rozemarijn toe en bak dit nog even kort mee; maximaal 1 minuut.
- Pureer tot een gladde saus met behulp van een staafmixer of blender.
- Serveer met Paleo-proof pasta naar keuze, en bijvoorbeeld met wat rul gebakken gehakt.
Comments 18
Wat ziet dat er tof uit met die roze saus!
Dankjewel 😀
Vanmiddag nog zag ik een paleoproof recept (van de slager van het vlees van de woeste grond ‘de woeste slager’ 🙂 )maar mét tomaten.
Ik was al helemaal teleurgesteld en nu verras je me met dit geweldige recept. Heel erg bedankt!
Hallo Marinka,
ik zie dat je voorgekookte bietjes in kookvocht hebt gekocht, maar daar zit toch suiker in?
Nee hoor, die zijn suikervrij, kijk maar eens in de winkel 🙂
Dit ga ik maken. Wil vragen kan dit ook in de vriezer als ik tijd heb en dan plotseling nodig heb ik dit er zo kan uithalen
Lieve groet. Ans
Hi Ans, dit kan prima in de vriezer hoor!
Wat zou ik kunnen gebruiken ipv de azijn?
Hier vind je meer informatie over het vervangen van bepaalde ingrediënten: https://www.eetpaleo.nl/ingredienten-vervangen/
Wat kun je gebruiken ipv ui en knoflook
Onze dochter heeft last van haar darmen en mag daardoor geen tarwe, nachtschade groentes en zo min mogelijk suiker. Ze mag ook geen ui en knoflook. Heeft u een idee ???
Dit is echt lastig ook omdat ze die nacht schade groentes zo lekker vond.
Bvd
Met vriendelijk groet, Carmen Hagedoorn
Het ziet eruit dat ze een Fodmap intolerantie heeft. Fodmaps worden alleen doorgegeven via vocht. Aangezien er in groente altijd vocht zit krijg je altijd wat Fodmaps binnen. Als ze toch graag de smaak van ui en knoflook wilt proeven in haar gerechten dan kan ze dat doen door een ui door te snijden en te fruiten op laag vuur in olie, hetzelfde met de knoflook alleen dan niet doorgesneden. De smaak van de ui en knoflook gaat dan in de olie zitten maar de fodmaps blijven in de ui en knoflook zelf zitten. Die kan je na het fruiten uit de pan halen. Zo heb je dus wel de smaak maar niet een opgezette buik. Ik weet dat je ook knoflook olie kan kopen in de supermarkt. Dit is op dezelfde wijze gemaakt en geeft daardoor geen klachten. Succes! 🙂
Dank je wel voor het recept!
We hebben de saus een dag later nog verwerkt in een aardappelcurry.
Ik heb histamine intolerantie, dus altijd dankbaar voor tomaatvrije sausen.
Hartelijke groet Cleo en Willy Anna
Super om te horen Cleo en Willy 😀
Hoi, welke zoete aardappel gebruik je die wit is van binnen of de ander? Dank alvast
Author
Hi Cathy, die andere 🙂
Ziet er echt heerlijk uit,ik ga het zeker proberen 😋
Author
Super om te horen!
OMG zo lekker!! Had er eerlijk gezegd niet zoveel vertrouwen in, maar dit heeft me volledig verrast. IVM AIP dieet mag ik geen tomaten, dit is echt een geweldige vervanger. Dankjewel