lunch

Griekse salade bowl

Deze paleo Griekse salade bowl is fris, kruidig en heerlijk vullend.

De lamsgehaktballetjes met ras el hanout geven het gerecht een warme, hartige smaak, terwijl de ijsbergsla, snoeptomaatjes, komkommer en rode ui zorgen voor een frisse crunch.

Met een romige paleo tzatziki in het midden wordt dit een kleurrijke bowl die perfect is als snelle lunch of lichte avondmaaltijd.

25 min. 2 personen

Wat heb je nodig?

Ingrediënten

Voor de lamsgehaktballetjes:

Lamsgehakt

300 g

Eidooier

1 stuk

Ras el hanout

1 tl

Olijfolie

1 el

Verse peterselie

1 el

Verse munt

1 tl

Peper en zout

Voor de bowl:

Ijsbersla

1/2 krop

Snoeptomaatjes

150 g

Komkommer

1/2 stuk

Rode ui

1/2 stuk

Peper en zout

Eetpaleo Tip:

Zo maak je het

Bereidingswijze

1

Doe het lamsgehakt in een kom en voeg de eidooier, ras el hanout, verse kruiden, peper en zout toe. Meng alles goed door elkaar. Draai er kleine gehaktballetjes van.

2

Verhit de olijfolie of kokosolie in een pan op middelhoog vuur. Bak de lamsgehaktballetjes in ongeveer 8 tot 10 minuten rondom goudbruin en gaar. Draai ze regelmatig om.

3

Snijd ondertussen de ijsbergsla in fijne reepjes. Halveer de snoeptomaatjes, snijd de komkommer in halve maantjes en de rode ui in dunne ringen.

4

Verdeel de ijsbergsla over twee kommen. Leg de snoeptomaatjes, komkommer en rode ui mooi rondom. Schep in het midden een flinke lepel tzatziki en verdeel de warme lamsgehaktballetjes erover of ernaast.

Wil je meer van dit soort recepten?

Ontdek onze kookboeken en ontvang meer paleo inspiratie voor elke dag.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.