Het ideale tussendoortje? Een proteïnereep. Ik ben er dol op! Het is alleen wel een beetje lastig om aan een goede proteïnereep te komen. Vaak zijn ze erg zoet, of behoorlijk duur, of ze vullen totaal niet, of ze bevatten geen complete proteïnebron. De enige repen die ik (tot nu toe) écht goed vind zijn die van Primal Kitchen en SENS. Er zijn natuurlijk nog meer prima opties (Bulletproof, EPIC, Wild Zora…), maar deze hebben mijn voorkeur.
De repen van Primal Kitchen bevatten collageen, wat mij betreft één van de beste eiwitbronnen in poedervorm wanneer je Paleo eet, waarom lees je hier. De SENS repen bevatten juist insecten als proteïnebron en met maar liefst 20 gram proteïne per reep staan ze aan kop in die categorie.
Proteïnerepen? Die maak je zelf!
Ik kan me echter voorstellen dat je geen zin hebt om elke keer een bestelling vanuit het buitenland te plaatsen voor een doos (dure) repen. Zelf doe ik dat regelmatig, maar het is altijd weer zo’n baalmomentje wanneer de repen op zijn en ik weer nieuwe moet bestellen. Daarom ben ik op zoek gegaan naar een alternatief wat ik zelf kon maken!
Dat is echt heel goed gelukt!
Mijn zelfgemaakte proteïnerepen zijn goedkoper en ik vind ze echt heel veel lekkerder dan de repen die je in de winkels koopt. Mijn man is er ook fan van en ik moest de repen regelmatig verstoppen omdat hij ze anders allemaal op zou eten. Terwijl ik dan net de volgende dag zou gaan trainen en zin had in zo’n reep 😉
Collageen
Als proteïnebron heb ik gekozen voor collageen, vanwege de samenstelling en de neutrale smaak. Iedere reep bevat ten minste 10 gram proteïne (dit is te vergelijken met 50 gram vlees, vis of kip) maar je kunt er ook wat meer of minder in stoppen, afhankelijk van je voorkeur. Met de smaakjes kun je alle kanten op! Deze met chocolate chips en vanille vind ik geweldig, maar ik heb ook repen gemaakt met hazelnoten en chocolade en zelfs met bietjes een aardbei.
Je hebt het misschien al door, ik ben best een beetje trots op deze repen!
Het recept voor deze repen vind je ook in mijn boek Paleo Lunch, plus nog 4 andere varianten. Deze krijg je dus als voorproefje, maar de overige recepten ga je in het kookboek vinden (aanrader!).
- 200g Medjool dadels, zonder pit
- 175g cashewnoten
- 65g collageenpoeder (<< hier verkrijgbaar)
- ½ tl vanillepoeder
- 40g cacaoboter, gesmolten
- 50g chocolate chips
- Maal de dadels en cashewnoten tot een korrelige massa in een foodprocessor.
- Voeg collageen, vanille en cacaoboter toe en maal tot een plakkerige, nog steeds ietwat korrelige massa.
- Kneed de chocolate chips door het mengsel.
- Bekleed een cakevorm met folie of bakpapier en druk het mengsel hierin heel stevig aan. Zet ten minste 1 uur in de koelkast om op te stijven en snijd vervolgens in 6 gelijke repen.
Tip: Vind je één zo’n reep best wel groot? Snijd deze dan gerust door de helft voor een kleinere snack.
Comments 23
Lijkt mooie reep, maar
waar koop je verantwoorde chocoladechips?
is eiwitpoeder mogelijk ipv collageenpoeder?
Marinka bestelt de chocolate chips bij iHerb: https://nl.iherb.com/pr/enjoy-life-foods-regular-size-morsels-dark-chocolate-9-oz-255-g/61098 Maar je kunt ook raw cacao nibs gebruiken, die zijn te koop bij o.a. Ekoplaza. We raden collageenpoeder aan i.p.v. eiwitpoeder. Hier lees je er alles over: https://www.eetpaleo.nl/tips-trucs/collageen-paleo-proteinepoeder
Hoi Marinka, waar koop je collageen poeder? Gewoon bij de Tuinen bijvoorbeeld? Groet, Susanne
In dit artikel lees je alles over collageenpoeder en waar je het kunt kopen: https://www.eetpaleo.nl/tips-trucs/collageen-paleo-proteinepoeder
En welke chocolade chips gebruik je hiervoor?
Marinka bestelt de chocolate chips bij iHerb: https://nl.iherb.com/pr/enjoy-life-foods-regular-size-morsels-dark-chocolate-9-oz-255-g/61098 Maar je kunt ook raw cacao nibs gebruiken, die zijn te koop bij o.a. Ekoplaza.
Top! Ik heb een paar uit de winkel geprobeerd en vond ze HEEL ERG zoet, duur en vooral vies! 😛 Deze ga ik zeker maken. Ik denk vandaag nog 😀
Wanneer eet je nou zo’n reep? Alleen bij fysiek zware belasting? Of…? Ik denk toch vaak dat alleen bodybuilders het nodig hebben. 😉
Je kunt het eten als snack, na het sporten of als extra bij de lunch 🙂 In dit artikel lees je meer over het gebruik van collageenpoeder: https://www.eetpaleo.nl/tips-trucs/collageen-paleo-proteinepoeder Veel bakplezier!
Hoi Marinka,
Ik verdraag geen cashen noten, heel jammer kom je vaak tegen in recepten, is er een alternatief?
Dan stel ik de vraag andersom: als ik een recept heb waarin eiwitpoeder wordt gebruikt, kan ik dat dan één op één door collageenpoeder vervangen?
Ja, dat kan!
Kan je in dit recept ook andere noten gebruiken of is dat niet aan te raden?
Dat hebben we zelf niet getest, maar moet wel lukken 🙂
Zijn de repen ook mogelijk te maken,met een Blender?
Nee, daarvoor is het mengsel te dik.
Hoe lang kan je deze repen bewaren en kan je ze ook invriezen??
Hier vind je alle informatie over bewaren en invriezen:
https://www.eetpaleo.nl/faq/voedsel-bewaren/
https://www.eetpaleo.nl/faq/invriezen/
Hallo Marinka,
Je mag collageenpoeder toch niet verhitten?
Je mag collageen gerust verhitten. Dat is geen probleem! Hier vind je meer info over collageen: https://www.eetpaleo.nl/tips-trucs/collageen-paleo-proteinepoeder/
Kan je ook eiwitpoeder (MYprotein) en 75% pure chocolade?
Dat kan ook!
Kan ik hiervoor ook dezelfde hoeveelheid amandel eiwit poeder voor gebruiken?
Hi Jentine! Hebben we zelf nog niet geprobeerd maar je kan het altijd testen 🙂